Ознака: Абдел Фатах Сиси

Вести

Продолжена вонредната состојба во Египет

Египетските власти ја продолжија вонредната состојба за уште три месеци, по првичното воведување во април, по атентатите во црквите, каде имаше десетици загинати.Претседателот Абдел Фатах Сиси издаде указ за продолжување […]