Ознака: аболиција

Вести

Се виделе ли Иванов и Миле Јанакиески? И за што збореле?

Со сооштение беше потврдено денеска дека средба имало по барање на Јанакиески. Но според кабинетот на Иванов не станало збор за аболиција, амнестија или слично. „Сето ова претставува груба полициска […]

Вести

Заев е виновен за „Пуч“ и затоа молчи за аболицијата што му ја подари Јанева, исто како што молчеше и за „Глобал“

Секој човек кој држи до своите чест и углед, доколку е обвинет за криминал ќе инсистира да си го обели образот и да ја докаже својата невиност. Секој кој што […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Аболицирани криминалци како Зоран Заев не може да се занимаваат со политика во ЕУ

Единствената европска вредност која ја знаат во СДСМ е вредноста на „едно евро за Вицето“.Интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ Трагикомично е кога СДСМ, наследникот на поранешната комунистичка партија, се […]

Вести

Илиоски: СДСМ зборува за криминал, а има аболициран криминалец на чело на партијата!

Колега Ковачевски, вашиот говор наликува на вашето дејствување како партија во овие изминати две години и продолжувате со истиот стил на работа. Сеење на магла, лаги и деструкции. Ништо конкретно, […]

Вести

Нов транспарент во Струмица во знак на револт кон криминалите на Заев

Уште еден транспарент осамна денеска во Струмица на кој пишува: „ Аболицираниот Заев го аболира и криминалот на Цареви кули“.Овие герила акции на струмичани се како резултат на информациите за […]

Вести

ФОТО: Срамот што Заев и го нанесе на Струмица

На влезот на Струмица осамна постер со написот: „Добродојдовте во Струмица, местото каде аболицираниот Заев легализира криминал“.Ваквите герила акции на граѓаните се резултат на информациите кои беа обелоденети во јавноста […]

Вести

Иванов: СДСМ ја славеа аболицијата, а јавно се бунеа!

Интервју на претседателот на Македонија Ѓорѓи Иванов за Дневник, во кое отворено и до крај ги открива сите политички игри зад сцената во Македонија. За помилувањето, односно аболициите – Сите аргументи зошто ја донесов […]