Ознака: аболиција

Вести

Еве како Заев ја прокоментира одлуката за аболиција во 2008 година

Во  2008 година Заев беше аболициран за криминал тежок 8 милиони евра и  еве како  го искоментира тоа.Во 2008та   тогашниот претседател  Бранко Црвенковски го ослободи градоначалникот на Струмица и сегашен […]

Политички партии

ОК ВМРО-ДПМНЕ Битола до СДСМ: Рејтингот и довербата кај граѓаните нема да ви се врати

Циркузијадата која СДСМ ја приредува на сопствената држава продолжува и понатаму. СДСМ бесрамно и лицемерно на секој можен и неможен начин се обидува да ги дестабилизира државата, градовите и секојдневното […]

Вести

Заев смета дека е незаконски да побара повлекување на аболицијата

Според Зоран Заев повлекувањето на аболицијата  е незаконскоИмено  тој  смета дека доколку поднесе барање за повлекување на аболицијата, тоа ќе биде против законско и ќе покаже непочит  кон    уставот и  […]

Вести

ГДОМ до судиите: Не судете по политички притисоци од аболицирани криминалци

Ова е Декларацијата што ГДОМ ќе ја предаде во Основниот суд Скопје 1 Скопје и Апелационот суд Скопје.Почитувани судии, Судската власт е еден од темелите на секоја држава. Без независна судска […]

Вести

Единствениот осуден за „Пуч“ се враќа во затвор

Судија за извршување санкции при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постпаувајќи по одлука на Претседателот на Р.М. за повлекување на одлуката за помилување – ослободување од понатамошно гонење за […]

Вести

СЈО продолжило да постапува по предметите непочитувајќи ја одлуката за аболиција

Специјалното јавно обвинителство продолжило да постапува по предметите непочитувајќи ја одлуката за аболиција на шефот на државата Ѓорге Иванов, призна денеска на на прес-конференција обвинителката Ленче Ристовска.Обвинителката Ленче Ристовска призна […]

Вести

Кабинет на Иванов: По повикот на Иванов, никој не поднел барање за поништување на аболицијата!

Досега нема пристигнато ниту едно барање за поништување на помилување од лицата чии помилувања не беа поништени со новата одлука на претседателот, потврдуваат од кабинетот на Ѓорге Иванов.Претседателот Иванов денеска […]

Вести

Иванов: Поднесете барање ако сакате повлекување на аболицијата

Претседателот Иванов ги повика сите лица за кои се уште важи аболицијата да поднесат официјално барање за нејзино поништување.„Очекувам сите тие кои не се политичари а се дел од таа […]