Ознака: абортус

Живот

Преживеал абортус: Мислеле дека минијатурното бебе е мртво, но се случило чудо

„Мајката викала дека не го сака Тим и се заканувала со самоубиство. Иако е роден жив, лекарите го оставиле. Го спасил лекар од втората смена… Тим, кој бил познат како […]

Вести Свет

Ирска на референдум го легализираше абортусот

Седум месеци по историскиот референдум на кој Ирците се изјаснија против негова забрана ирските граѓани изгласаа либерализација на еден од најстрогите закони во светот во однос на абортусот, покажаа резултатите […]

Вести

„Планирано родителство“ потврди дека додели награда за убиство на повеќе бебиња во абортуси

 Се сеќавате на  наградата за бизнис за планиран родителски абортус примена  за зголемување на бројот на деца што умреле  во абортуси? Некои  читатели  се прашуваат  дали наградата е реална.Очигледно е […]

Живот

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД: „Го преживеав абортусот на мојата мајка- не знаела дека сум ЖИВА”

Мелиса Охден е посвоена а во своите тинејџерски години дознала дека го преживеала сопственото побацување.Нејзината мајка ја присилила бабата на Мелиса на абортус во висок степен на бременоста. Според документите […]

Живот

Потресна исповед: „Го преживеав сопствениот абортус на мојата мајка- не знаела дека сум жива“

Мелиса Охден е посвоена, а во своите тинејџерски  години дознала дека го преживеала својот абортус!Мајка ѝ била присилена од нејзината мајка, бабата на Мелиса, на абортус од висок степен на […]

Вести

Црн понеделник: Жените во Полска се откажуваат од секојдневните активности за да се борат за своите права

Илјадници жени во Полска денеска нема да се појават на работа, ќе се откажат од работи во домаќинството и ќе апстинираат од секс како протест поради планираните законски измени во […]

Сцена

ИСПОВЕД на познатата водителка: Абортирав два пати пред 16 години!

Познатата водителка и комичарка, признала, како два пати ја прекинала бременоста пред својот 16-ти роденден.Челзи Хендлер, во интервју за Плејбој, рекла колку е важно што денес жените имаат право на […]

Живот

Во осмата недела го ИЗГУБИЛА бебето! Но, по два месеци дознала дека и понатаму е БРЕМЕНА!

Сади Бритл (32), фризерка од Англија, во април го изгубила бебето во осмата недела од бременоста. На почетокот на јуни, повторно отишла на преглед, каде и потврдиле дека била бремена […]