Ознака: абортус

Сцена

ИСПОВЕД на познатата водителка: Абортирав два пати пред 16 години!

Познатата водителка и комичарка, признала, како два пати ја прекинала бременоста пред својот 16-ти роденден.Челзи Хендлер, во интервју за Плејбој, рекла колку е важно што денес жените имаат право на […]

Живот

Во осмата недела го ИЗГУБИЛА бебето! Но, по два месеци дознала дека и понатаму е БРЕМЕНА!

Сади Бритл (32), фризерка од Англија, во април го изгубила бебето во осмата недела од бременоста. На почетокот на јуни, повторно отишла на преглед, каде и потврдиле дека била бремена […]