Ознака: абу даби

Вести

Абу Даби се затвора

Канцеларијата за итни случаи на Обеиднетите Арапски Емирати соопшти дека Абу Даби оди делумен локдаун. Како што е соопштено, градот се затвора делумно од 19 јули, односно нови мерки ќе […]

Дестинации

Возбудливиот свет на Менхетен и Ферари во врелиот Абу Даби

Абу Даби е главен град и втор најголем град во Обединетите Арапски Емирати. Се состои од бројни крајбрежни острови,  во внатрешните граници го обиколува Дубаи, а во многу мал дел […]