Ознака: Абу Мохамед ал Аднан

Вести

Портпаролот на ИД убиен

Исламска држава соопшти дека нејзиниот портпарол Абу Мохамед ал Аднан, кој е сириски државјанин, е убиен во сирискиот град Алепо, пренесоа светските агенции.Ал Аднан стана познат со повиците кон приврзаниците […]