Ознака: АВАНСНО ОБЕШТЕТУВАЊЕ

Вести

Владата донесе одлука за исплата на 100% обесштетување на поплавените

На денешната седница владата донесе одлука со која ќе се започне исплатата на обесштетување за граѓаните погодени од поплавите кои се случија во август.Владиниот портпарол Александар  Ѓорѓиев денеска информираше дека […]

Вести

Почнува исплатата на авансното обештетување, по 30.000 денари за секое семејство од поплавените подрачја

По 30.000 денари како авансно обештетување ќе добие секое од семејствата кои беа погодени од невремето кое на 6-ти овој месец го зафати Скопје и околината. Премиерот Емил Димитриев денес […]