Ознака: Ава Карабатиќ

Балкан

Дали Ава ќе ја замени Колинда за претседател на Хрватска

Старлетата Ава Карабатиќ е решена да ја наследи Колинда Грабар Китаровиќ за претседател на Хрватска.Таа се каднидираше и се надева дека ќе ја добие поддршката на граѓаните. Ава е позната […]

Сцена

Крај за Ава Карабатиќ: Хрватската старлета оди на 5 години затвор

Ава Карабатиќ заедно  со  својот татко  отишла во општинскиот суд во Задар на судење поради  уценување на професор од факултет.Старлетата се обвинува за   поради  уцена  на сега веќе пензионираниот  професор  по […]

Сцена

Сите се прашуваат кој е таткото: Ава Карабатиќ признала дека е бремена!

Хрватската старлета Ава Карабатиќ меѓу редови признала за српскиот весник „Ало“ дека е бремена, како и дека за тоа не го известила момчето.-Сама бирав и не ми е жал за […]

Сцена

НА ШТО СЕ ПАЛИ АВА?! Секако, одговорот е…

Ава Карабатиќ, која се најде во центарот на вниманието по учеството во неколку ријалити програми и соблекување за „Плејбој“, доби подарок.Сплиќанката не се воздржуваше, па во една емисија облече дрес […]

Сцена

Урош до својата симпатија Ава: Да си ми ќерка, би те убил будало една!

Љубов и омраза во „Големиот Брат“ како во Шпанските серии. Каскадерот Урош и Хрватската старлета Ава Карабатиќ откако си разменија нежности си разменија и погрдни зборови. Причина за оваа расправија […]