Ознака: ава

Сцена

Ава побара да ја напушти куќата на Големиот брат поради испит, но избра пари, наместо образование!

Како што некои медиуми дознаа, хрватската старлета пред да влезе во куќата на “Големиот брат“ имала договор со продукцијата на 7-ми април да ја напушти куќата еден ден за да […]

Сцена

Сораја: Урош е вистински маж, Ава е виновна за неговото излегување од куќата

Сораја ја обвини Ава за излегувањето на Урош од куќата. Додаде дека Ава игра патетична игра, која сакала да му ја наметне и на Урош. „Причините за излегување на Урош […]

Сцена

Влада Вуксановиќ: Жал ми е за Ава, јас и бев заштитник

Ава Карабатиќ најпрво се заљуби во Влада Вуксановиќ во реалното шоу Сурвајвер, потоа со нејзиниот глас му обезбеди победа, а една година подоцна во “Големиот брат” старлетата плачеше за него. […]