Ознака: авганистанци

Вести

Десетина Авганистанци загинаа во воздушен напад на НАТО

Тринаесет Авганистанци, повеќето цивил од кои жени и деца се убиени во воздушен напад на Меѓународните сили за помош за безбедност (ИСАФ) во Авганистан во источната покраина Кунар, јавува авганистанската […]