Ознака: август

Вести

Градската болница „8 Септември“ од 27 јули ќе почне и со редовни операции

Градската општа болница „8 Септември“ од 27 јули ќе почне со редовни операции и за пациентите кои досега чекаа да бидат ставени на програма. Дневно ќе се прават по три […]

Вести Македонија

Временска прогноза за август за Македонија, но и за регионот

Според последно направените анализи околу временската состојба за месец август за Македонија, но и регионот укажуваат дека поголем дел од Грција, источната половина на нашата држава како и поголем дел […]

Македонија

Сопругата на Зоран Заев проговори за тоа каде ќе летуваат летово

Премиерот Зоран Заев со сопругата Зорица годинава ќе летува само неколку дена, во месец август, поради работните обврски. Тие се уште немале детално испланирано околу летниот одмор, кога и каде […]

Вести

Какви ќе бидат последните денови од август?

Умерено нестабилно време со локални врнежи дожд и благо опаѓање на дневната температура ќе ја зафати Македонија од четврток.Како што најави Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), временските промени се очекуваат […]

Вести

ЈУЛИ БЕШЕ НЕПРЕДЛИВИВ: Затоа погледнете ја временската прогноза за август!

Времето во јули беше навистина непредвидливо. Дожд, сонце и обратно.Погледнете какво време нѐ очекува во текот на месец август. Погледнете какво време нѐ очекува во текот на месец август.