Ознака: Авдулах Хоти

Балкан

Косовскиот премиер позитивен на Ковид-19

Косовскиот премиер Авдулах Хоти информира вечерва преку својата страница на Фејсбук дека е позитивен на Ковид-19. Хоти објави дека нема видливи симптоми, освен лесна кашлица, и дека премиерските обврски во […]