Ознака: авиокомпанија

Занимливости

Aвиокомпании што никогаш немале авионска несреќа

Во светот се регистирарани 47 авиокомпании, чии авиони досега не се урнале, па важат за статистички најбезбедни, објави британскиот „Дејли Телеграф“. На прво место е компанијата „Хаваијан Ерлајнс“, која лета […]

Вести

„Ер Франс“ формира своја авиокомпанија за евтини летови

Француската авионска компанија „Ер Франс“ денеска соопшти дека ќе формира своја нова филијала за евтини летови под името „Жон“, но висината на цените на билетите и понудените линии ќе бидат […]