Ознака: авиона

Вести

Стујардеси породија жена во авион

Стујардеси од турската авиокомпанија „Туркиш ерлајнс“ и помогнаа на француска државјанка да се породи  на височина од 13 илјади метри, јави Анадолија.повикувајќи се на агенцијата Анадолија.Патничката родила дете во авионот, кој […]