Ознака: авиони на ДЗС

Македонија

Пожар во Крушево, во гаснењето учествуваат авиони на ДЗС

И денес на повеќе места низ Македонија се активни неколку пожари, а екипите се константно на терен и се борат со пламените јазици, информираат од Дирекцијата за заштита и спасување. […]