Ознака: авионска линија

Вести

Од ова лето авионска линија меѓу Тел Авив и Скопје

Израелската авиокомпанија „Изрер“ ќе воведе сезонски летови меѓу Тел Авив и Скопје претстојното лето, како резултат на разговорите меѓу израелските и македонските власти во ноември минатата година. Авиопревозникот ќе оперира […]