Ознака: авионска

Вести

Пронајдени тела на жртви од авионската несреќа во Мјанмар

Тела на жртви од авионската несреќа во Мјанмар беа откриени во Андаманското Море, соопштија претставници на вооружените сили во Мјанмар.Најдени се телата на двајца возрасни и едно дете, како и спасувачки елеци, […]