Ознака: авион „Боинг 737“

Вести Свет

„Боинг 737“ на „Утаир“ принудно слета во Санкт Петербург

Авион „Боинг 737“ на авиокомпанијата „Утаир“ со 73 патници и шест членови на екипажот принудно слета на аеродромот „Пулково“ во Санкт Петербург. Пилотот слета само со еден мотор. Авионот летал од […]