Ознака: авион слета

Балкан

Шокирани возачи: Авион слета на автопатот Загреб- Риека

Авион тип Cessna 150 M слета на автопатот Загреб- Риека, а возачите остаа шокирани од призорот. Хрватските медиуми известија дека во инцидентот кој го окарактеризираа како сообраќајна несреќа нема повредени. […]