Ознака: авион со 173 патници

Вести Свет

Заврши драмата во воздухот над Русија

Безбедно слета авионот со напукната шофершајбна што со 173 патници  кружеше над Краснојарск. По повеќе од два часа кружење “Боингот 737“ со 173 патници и членови на екипажот принудно слета во  сибирскиот […]