Ознака: авион “Цесна“

Македонија

Авион “Цесна“ исчезна од радарот кај Солунска глава

Попладнево мал авион исчезнал од радарот во пределот на Солунска Глава, неофицијално дознава ТВ “Канал 5“. Авионот полетал од Охридскиот аеродром, но не е познато колку лица имало во авионот.