Ознака: авион

Вести Видео

Се сруши Ф22 Раптор на американската авијација (видео)

Се сруши Ф22 Раптор на американската авијација (видео) Авион на воздухопловството на САД Ф-22 Раптор се урна за време на тренингот во северозападна Флорида. Пилотот преживеал откако безбедно се катапултирал. […]

Занимливости

Како ќе изгледа патувањето со авион во време на корона?

Авиокомпанијата AirAsia обезбеди опрема за своите вработени и ќе почне со летови од 1-ви мај. Вработените ќе имаат специјални костими, маски и визири и ќе ги следат препораките за социјално […]

Занимливости

Како вселенски брод! Вака ќе изгледаат седиштата во авионите по пандемијата коронавирус

Очигледно е дека светот малку по малку почнува да се менува, а ‘виновникот’ за тоа како што знаеме е коронавирусот. Новиот дизајн на седиштата во авионите би можел да биде […]

Вести

Авион со 166 македонски државјани од Минхен вечерва слетува во Скопје

Вечерва во Скопје ќе слета авион со 166 патници, македонски државјани, кои се враќаат од германскиот град Меминген. Авионот полетал по 19 часот а по 21 часот се очекува негово […]

Вести

Со чартер летови ќе се враќаат граѓаните заглавени во странство, авиобилетите ќе си ги платат сами

Со чартер летови до скопскиот аеродром треба да бидат вратени во земјава повеќето од македонските државјани во странство кои побарале помош од МНР. Тие ќе треба да си ги платат […]

Вести

СЛЕТУВА УШТЕ ЕДЕН АВИОН ОД ИТАЛИЈА: Да се почитуваат препораките за заштита од коронавирусот и граѓаните со симптоми да се пријават

Задолжително и често да се мијат рацете со сапун и вода и тогаш кога не се видливо нечисти или да се користи чистач за раце што содржи алкохол, а при […]

Сцена

Српска пејачка доживеала напад на паника поради Кинези во авионот- кога ќе дознаете како се штитела од коронавирусот сѐ ќе ви стане јасно

Не е тајна дека српската пејачка Рада Манојловиќ речиси секој викенд го поминува во авион и на аеродром бидејќи има настапи на секаде ширум Европа и светот. Српските медиуми овие […]

Вести

Хорор за време на летот Келн – Скопје: Големи турбуленции, страв и паника кај патниците

Синоќешниот лет од Германија кон Македонија, поточно летот од Келн кон Скопје ќе им остане долго во сеќавањата на патниците од авионот. Како што пишува порталот ин7.тв за време на […]

Балкан

Гром удри во авионот со кој летал Ивица Дачиќ

Силно невреме вчера ги зафати Словенија и Хрватска, каде за само два часа се забележани повеќе од 20 илјади молњи, а на небото над Словенија се случувала вистинска драма. Во авионот “Фалкон“ […]