Ознака: авион

Вести

Авион со 166 македонски државјани од Минхен вечерва слетува во Скопје

Вечерва во Скопје ќе слета авион со 166 патници, македонски државјани, кои се враќаат од германскиот град Меминген. Авионот полетал по 19 часот а по 21 часот се очекува негово […]

Вести

Со чартер летови ќе се враќаат граѓаните заглавени во странство, авиобилетите ќе си ги платат сами

Со чартер летови до скопскиот аеродром треба да бидат вратени во земјава повеќето од македонските државјани во странство кои побарале помош од МНР. Тие ќе треба да си ги платат […]

Вести

СЛЕТУВА УШТЕ ЕДЕН АВИОН ОД ИТАЛИЈА: Да се почитуваат препораките за заштита од коронавирусот и граѓаните со симптоми да се пријават

Задолжително и често да се мијат рацете со сапун и вода и тогаш кога не се видливо нечисти или да се користи чистач за раце што содржи алкохол, а при […]

Сцена

Српска пејачка доживеала напад на паника поради Кинези во авионот- кога ќе дознаете како се штитела од коронавирусот сѐ ќе ви стане јасно

Не е тајна дека српската пејачка Рада Манојловиќ речиси секој викенд го поминува во авион и на аеродром бидејќи има настапи на секаде ширум Европа и светот. Српските медиуми овие […]

Вести

Хорор за време на летот Келн – Скопје: Големи турбуленции, страв и паника кај патниците

Синоќешниот лет од Германија кон Македонија, поточно летот од Келн кон Скопје ќе им остане долго во сеќавањата на патниците од авионот. Како што пишува порталот ин7.тв за време на […]

Балкан

Гром удри во авионот со кој летал Ивица Дачиќ

Силно невреме вчера ги зафати Словенија и Хрватска, каде за само два часа се забележани повеќе од 20 илјади молњи, а на небото над Словенија се случувала вистинска драма. Во авионот “Фалкон“ […]

Свет

Се сруши авион во Шведска, загинаа сите деветмина

Девет лица загинаа при пад на авион кој превезувал падобранци во градот Умео, во северниот дел на Шведска, соопштија шведските власти. Портпаролот на шведската полиција, Педер Џонсон изјави дека авионот се […]

Македонија

Драма над македонското небо: Авионот пет пати се обидел безуспешно да слета, патниците вриштеле од страв

Вкупно пет неуспешни обиди имал авионот кој се обраќал на релација Истанбул-Скопје, да слета на скопскиот аеродром. Тој кружел над македонското небо, но не успеал да слета поради невремето, дознава […]

Занимливости

Ја натерале да го напушти авионот поради длабокото деколте

Хариет Озборн од Велика Британија, била симната од авионот на релација од Малага во Лондон, поради недолично откривање на нејзините физички атрибути. Патничката носела блуза со многу долго деколте и […]