Ознака: авион

Балкан

Авион од Истанбул слета во Дубровник со отворени врати

Авион Ербас А 320-232 на Туркиш ерлајнс, кој летал од Истанбул, утрово при слетување на аеродромот во Дубровник пријавил проблем со хидрауличниот систем на шасијата. Како што јавија локалните медиуми, […]

Вести

Авионот што со часови кружеше над Скопје ќе слета во Приштина

Авионот Боинг 737-752 кој требаше да пристигне во Скопје, а доаѓа од Истанбул, Турција не успеа да слета на скопскиот аеродром поради силен ветер. Авионот е пренасочен на аеродромот во […]

Занимливости

Жестока тепачка во авион: Патник заврши со изгризан нос

Изминатиов викенд (16 март) двајца мажи започнале тепачка по слетувањето, и симнувањето од авион на компанијата „Рајанер“, лет број FR653 кој летал од Глазгов за Тенерифе. Од видеото кое го […]

Сцена

Вучиќ испрати авион во Германија за да го донесе телото на Шабан Шаулиќ

Авионот кој го испрати Владата на Република Србија во Германија за да го земе телото на Шабан Шаулиќ слета во Дортмунд нешто после 20 часот. Како што пишуваат српските медиуми […]

Вести

Извлечено едно тело од урнатиот авион во кој беше фудбалерот Сала, се чека обдукција

Три дена откако приватните истражувачи го пронајдоа авионот на фудбалерот Емилијано Сала, англиските медиуми експресно ја објавија веста дека доцна вчера било извлечено едно тело од авионот кој е потонат […]

Сцена

Таткото на Сала скршен од болка откако дознал дека авионот е пронајден

Таткото на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала, чиј авион на враќање од Нант кон Кардиф се урна во англискиот канал, бил скршен од болка откако приватните истражители објавија дека го пронашле […]

Вести

Поради невреме авионот на Заев не можеше да слета во Скопје

Повеќе од половина час, авионот со кој леташе премиерот Зоран Заев и дел од владината делегација, кои се враќаа од економскиот самит во Давос, Швајцарија не можеше да слета поради […]

Вести

Поради дрон нема полетувања од аеродромот Хитроу

Авионите од аеродромот Хитроу во Лондон не полетуваат откако во близина на аеродромот е забележан дрон. Портпаролката на аеродромот Хитроу изјави дека полицијата работи на спречување каква било закана за […]