Ознака: Авичи

Сцена

По два месеци погребан Авичи – Семејството откри детали како настапила смртта

Светски познатиот диџеј Авичи конечно е погребан пред два дена на приватна церемонија на која присуствуваа најблиските членови на семејството и пријателите. Погребот се одржал во родниот Стокхолм на познатите […]

Сцена

Авичи се уште не е погребан: Семејството тоа ќе го направи далеку од очите на јавноста

Иако помина речиси еден месец од неговата смрт, Авичи, се уште не е погребан. Неговото семејство вчера објави соопштение во кое стои дека погребот ќе биде затворен за јавноста, а […]