Ознака: авонски лет

Вести

Италија ги прекинува сите летови до и од Кина поради коронавирусот, регистрирани првите два случаи

Премиерот на Италија Џузепе Конте синоќа објави дека се регистрирани првите два случаи на новиот коронавирус во земјата и оти Италија ги прекинува сите летови до и од Кина. Конте […]