Ознака: австриски војник

Вести

Австриски војник на стража уби свој колега

Во виенската касарна „Војвода Албрехт“, 22-годишен војник усмрти негов колега со истрел во пределот на главата.Полковникот Михаел Бауер од Министерството за одбрана потврди дека 20-годишниот регрут починал како последица од […]