Ознака: Австрија и Швајцарија

Вести Свет

Невремето во Европа однесе најмалку шест жртви

Како последица на лошите временски услови во Германија, Австрија и Швајцарија загинаа најмалку шест лица, а властите во трите земји денес предупредија на ризик од лавина на северните Алпи. Германската […]