Ознака: Австрија ќе распише

Свет

Австрија ќе распише вонредни избори!?!

Австрискиот канцелар, Себастијан Курц најави распишување на предвремени избори. На прес-конференција тој рече: Му предложив на претседателот да распише вонредни избори што поскоро. Ваквата одлука следува по скандалот со видеоснимката со […]