Ознака: автобуси

Вести

Автобусите ќе се полнат до 75 отсто од капацитетот при меѓународен и меѓуградски превоз

Автобусите во меѓуградскиот и меѓународниот сообраќај ќе можат да возат со 75 отсто од капацитетот на превоз. Вака одлучила владата на денешната седница. Како што соопшти владината прес-служба владата го […]

Живот

Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Возилата од јавниот превоз утре поради верскиот празник Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица) ќе сообраќаат по неделен возен ред, соопшти ЈСП-Скопје. По делничен возен ред ќе сообраќаат само возилата […]

Вести

Изгореа три автобуси во Скопје

Утринава во 2:45 часот во ЕИК Скопје, граѓанин пријавил дека на улицата  „Радушка“, на паркинг простор, горат три автобуси: едниот марка „МАН“ со скопски регистарски ознаки, другиот марка „БЕУЛАС“ со […]

Вести

Задолжително е да имате електронска картичка од 1. јануари – ова се цените!

Од 1 јануари 2017 година влегува во сила Интегрираниот Тарифен Систем кој важи за сите превозници, вклучително и приватните превозници.Почнувајќи од новата година, корисниците на јавниот превоз задолжително треба да […]

Вести

Битола со масовна поддршка за големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ

Огромен број на битолчани утрово тргнаа кон Скопје за да бидат дел од големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ.Граѓани на Битола масовно со автобуси доаѓаат кон Скопје. Во СЦ „Борис Трајковски“ денес […]