Ознака: Автобуска несреќа

Вести Свет

Девет загинати и 21 повреден во автобуска несреќа во Русија

Пренесувајќи ги локалните власти руските медиуми јавија дека најмалку девет лица загинаа, а 21 се повредени во директен судар меѓу патнички автобус и камион во руската Јарославска област. До несреќата […]

Вести

Почина уште еден од повредените во автобуската несреќа, бројот на загинати се искачи на 15- Министерство за здравство со нови детали

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ во Скопје, утринава во 5 часот, почина уште еден од патниците кои настрадаа во сообраќајната незгода кај селото Ласкарци. Станува […]

Вести

Позната брзината со која се движел автобусот непосредно пред несреќата

Досегашното вештачење нема утврдено техничка неисправност на автобусот што пред два дена излета од патот кај село Ласкарци, пренесува „Алсат“. Како што дознава телевизијата, истрагата се води во два правци. […]

Вести

Една мајка го гледаше синот на кој нозете му беа заробени под автобусот– се тресеше и плачеше, ја гушнав како моја мајка

Цела Македонија е потресена од тешката сообраќајна несреќа што се случи вчера на автопатот Скопје-Тетово. Еден сведок на социјалната мрежа Твитер, го раскажа ужасот што се случувал на лице место. […]

Македонија

OЈО: Заврши увидот на местото на тешката автобуска несреќа на автопатот Скопје – Тетово

Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, заедно со увидни екипи на Министерството за внатрешни работи, денеска во 13:15 часот го заврши увидот на лице место на тешката сообраќајна […]

Црна хроника

Потресно сведоштво на патник во автобусот: Кога се разбудив слушнав врискање, видов луѓе со крвави глави и раце

Кога се разбудив слушнав врискање. Видов луѓе со крвави глави и раце, а слушнав дека има и загинати“, сведочи едно момче кое што патуваше со автобусот кој се преврте во […]

Вести

Во Прилеп се качиле 11 патници во автобусот кој се преврте кај Лесковац, возачите не се повредени

Aвтобусот кој рано утринава се преврте близу Лесковац, а при тоа загинаа маж и две жени, пристигнал во Прилеп околу 19:30 часот и на тамошната автобуска станица во него се […]