Ознака: автобуска станица

Македонија

На автобуската станица во Прилеп гореа два автобуса (ВИДЕО)

Два автобуса кои биле паркирани на новата автобуска станица во Прилеп ноќеска околу 02:30 часот биле запалени. Причината за пожарот засега е непозната, а е изгаснат со интервенција на Територијалната […]

Црна хроника

Синоќа на на автобуската станица 30 минути никој не реагирал на починат човек

Повеќе од 30 минути тело на починат човек синоќа седело на столче на меѓуградската автобуска станица во Скопје. Дури откако некој се сетил да реагира и го покрил со чаршаф […]

Вести Свет

Во Отава двокатен автобус удри во автобуска станица, 3 лица загинати и 23 повредени

Три лица загинаа и 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава откако двокатен градски автобус удри во автобуска станица во градскиот кварт Вестборо. Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон рече дека […]

Вести

Погледнете како ќе изгледа новата автобуска станица во Охрид

Денеска официјално започнува изградбата на автобуската станица во Охрид.Рокот за изградба е четири години, за кој период Охрид конечно ќе добие современа автобуска станица по светски стандарди. Официјалниот почеток на […]

Вести

Нападнато младо момче на автобуска станица

Три непознати лица синоќа околу 21:40 часот нападнале момче додека чекало автобус на улицата „Димитрија Чуповски“ во Скопје.Како што соопшти МВР, едно од лицата најпрво го прашал П.М. (19) колку париима, а […]