Ознака: автобусот на “Дурмо турс“

Македонија

Автобусот на “Дурмо турс“ имал вграден уред со кој се манипулирала брзината на движење на тахографската лента

Во автобусот на “Дурмо турс“ имаше вградено уред со кој се манипулирала брзината на движење на тахографската лента, изјави на денешното рочиште за автобуската несреќата кај Ласкарци еден од возачите, […]

Македонија

Автобусот на “Дурмо турс“ бил осигурен-на патниците им следува отштета

Директорот на осигурителната компанија “Еуросинг“, преку која бил осигурен автобусот на “Дурмо турс“ кој се преврте кај село Ласкарце, ги повикал семејствата на загинатите, но и на повредените што побрзо […]