Ознака: автобус на ЈСП

Македонија

Автобус на ЈСП прегази пешак, со тешки повреди пренесена на Клиника

Вчера во 14:15 часот на булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Скопје, автобус на ЈСП, управуван од С.С.(53) од Скопје, удрил во пешакот И.Џ.(66) од Скопје. И.Џ. се здобила со тешки телесни […]