Ознака: автомобилизам

Автомобилизам

Пристигна новиот Lamborghini Sian Roadster

Како што беше најавено, италијанскиот производител Lamborghini го претстави својот најнов модел – Sian Roadster. Да потсетиме, купе верзијата на Sian беше најмоќниот Lamborghini во историјата на овој бренд – во срцето […]

Автомобилизам

Легендарната „буба“ заминува во историјата

Германската автомобилска компанија „Фолксваген“ соопшти дека од јули 2019 година ќе престане со производство на легендарниот модел „буба“. Првата серија од овој модел беше произведена во далечната 1938 година во […]

Автомобилизам

Успешна приказна – 8 милиони Audi автомобили со Quattro погон

Историски момент, јубилејниот Audi Q5 излезе од производствена лентаПоследниот чекор во развојот на quattro е новата ултра технологијаБрендот Audi  прославува еден посебен настан, кој исто така се вклопува со овој […]

Автомобилизам

Новиот кинески Nio EP9 е со моќност од 1360 КС

Подолго време кинеската компанија NextEV е во центарот на вниманието. Таа лансираше нова луксузна марка, чија прва творба е долго очекуваниот „супер автомобил со еден мегават моќност“. Електромобилот се вика […]

Автомобилизам

Со капацитет од седум седишта Atlas е најголемиот модел на Volkswagen

По прилично голема кампања за загревање, Volkswagen конечно го покажа новиот Atlas со три реда седишта.За разлика од Tiguan и Touareg, кои се произведуваат во Мексико и Европа, Atlas е […]