Ознака: автомобилизам

Автомобилизам

BMW M3 купе со 470 КС

BMW наскоро ќе ја замени актуелната генерација М3 со нов модел но, тоа нема да ја намали популарноста на V8 агрегатот помеѓу љубителите на автомобили и тјунерите. Пример за тоа […]

Автомобилизам

Најмоќниот Rolls-Royce на сите времиња

Rolls-Royce со гордост го претстави својот најнов модел Wraith, најмоќниот и најдинамичниот автомобил произведен од оваа компанија. Овој модел е препознатлив по својот луксуз, префинетост и рачната изработка но, се […]

Автомобилизам

Пет милиони автомобили Audi со QUATTRO погон – победа на супериорната технологија

Пет милионитиот автомобил Audi со QUATTRO погон излезе од производната лента33 години успех со QUATTRO погон на пат и во мотоспортот AUDI AG прославува еден многу специјален настан – 5 000 000 […]