Ознака: автомобилски рекорди

Автомобилизам

Honda Civic Type R ги подобри рекордните обиколки на 5 легендарни писти

Пред две години, во мај 2014, Civic Type R стана најбрзиот хечбек на легендарната рута „Нирбургринг Нортшлајфе“. Рекордот веќе го држи VW Golf GTI Clubsport S, но постигнувањето на истиот […]