Ознака: автомобил влета во езеро

Црна хроника

Мистеријата полека се расветлува: Рударот Дарко намерно влетал во езерото Калиманци

Нуркачи од Единицата за специјални задачи „Тигар“, завчера околу 17.45 часот ги пронајдоа возилото „форд фиеста“ и телото на Дарко Стоиловски (41) во водите на езерото Kалиманци, еден ден откако […]