Ознака: автомобил прегази

Македонија

Тешка несреќа во Прилеп, автомобил прегази шестгодишно дете

На улица „Војводинска“ во Прилеп во 15:45 часот се случила тешка сообраќајна несреќа, кога патничко возило „Пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 50-годишниот С.Ѓ. удрило во шестгодишно дете од […]