Ознака: автопатишта

Вести

На автопатиштата зголемен интензитетот на сообраќај

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен, а на граничните премини има зголемена фреквенција на возила, но нема подолги задржувања за влез и за излез […]