Ознака: автопати

Вести

Новата влада ја запре изградбата на автопатите Скопје- Штип и Кичево- Охрид

Градежните работи на двете автопатски делници Миладиновци – Штип и Кичево – Охрид се сопрени, потврдил премиерот Зоран Заев при средбата со кинеската амбасадорка Лин Лисјен, соопшти Владата, пренесуваат сдсмовските […]

Вести

Груевски: Во моментов се градат три нови автопати, идната недела започнуваат три нови реконструкции

Во моментот се градат три автопати, едниот е веќе речиси готов, а тоа е Демир Капија-Смоквица, во полн ек и во длабока фаза е Скопје-Штип и Кичево-Охрид, а дополнително се […]