Ознака: автопатот

Балкан

Шокирани возачи: Авион слета на автопатот Загреб- Риека

Авион тип Cessna 150 M слета на автопатот Загреб- Риека, а возачите остаа шокирани од призорот. Хрватските медиуми известија дека во инцидентот кој го окарактеризираа како сообраќајна несреќа нема повредени. […]

Македонија

Кипер удри во надвозник на автопатот во изградба Охрид – Кичево

Камион кипер на фирма подизведувач на градежните активности на автопатот Охрид- Кичево, удри во новоизграден надвозник над коловозот, кај селото Песочан. Се работи за невообичаена случка, кога товарнот дел на […]