Ознака: автопат Скопје – Велес

Македонија Црна хроника

Едeн загинат и еден тешко повреден во сообраќајка на  патот Скопје-Велес

Едно лице загина на самото место на настанот, а едно е повредено во тешка сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Скопје – Велес. Несреќата се случила кога 33-годишниот К.М. […]