Ознака: автопат Скопје-Куманово

Живот

Во тешката сообраќајка на автопатот Скопје-Куманово повредени две лица

Во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Куманово по наплатната станица Петровец што се сличи синоќа повредени се две лица. Според неофицијални извори во сообраќајката учествувале три возила: “Голф“ со скопски регистарски ознаки, […]