Ознака: автопат тирана-драч

Црна хроника

Тешка сообраќајка: Три девојки и едно момче загинаа во судар

Четворица млади, три девојки и едно момче, загинаа при сообраќајна несреќа, што се случила на автопатот Тирана-Драч.Сообраќајката се случила во близина на местото Шукт, кога автомобил „Мерцедес“, со кој патувале […]