Ознака: автоплац

Црна хроника

Тешка кражба во скопски автоплац: Одземени „БМВ “, „Ауди “ и „Мерцедес“

Во периодот од 17.00 часот на 14.01.2019 до 08.00 часот на 15.01.2019 година непознат сторител извршил тешка кражба во автоплац за продажба на половни возила на булевар „Србија“. Сторителот со […]