Ознака: автор

Сцена Црна хроника

Почина Исидора Бјелица

Српската писателка Исидора Бјелица почина денес, во станот на нејзините родители во Нов Белград. Информацијата за смртта на Исидора Бјелица ја потврди нејзината сестра. Исидора Бјелица е родена во Сараево […]