Ознака: агенда

Вести

Широка коалиција за промена на името Македонија

Доколку владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ не освои мнозинство од 63 пратеници на претстојните парламентарни избори, се отвора врата за разни преговори и договори во кои на […]