Ознака: агентот ТЕСЛА

Вести

Откриен идентитетот на агентот за кој пишуваше Мирка Велиновска

Веќе трет ден како колумната на Мирка Велиновска објавена во дневниот весник „Дневник“ под наслов „Агентот Тесла ќе лета за Вашингтон како личен багаж на Бејли“, предизвикува бура реакции и […]